11-letnia Francuzka zwyciężyła dziecięcą Eurowizję. Polka w pierwszej dziesiątce

Niedzielnemu wieczorowi towarzyszyły emocje związane z konkursem dziecięcej Eurowizji. Tym razem pierwsze miejsce wywalczyła Valentina z Francji z piosenką "J'imagine". Nasza reprezentantka, 10-letnia Alicja Tracz ze swoim utworem „I'll Be Standing” zajęła pozycję dziewiątą.

Tegoroczna Eurowizja Junior odbyła się w Warszawie. Wszystko za sprawą zeszłorocznej wygranej. Wiki Gabor, która w 2019 roku stanęła na szczycie podium, a zwycięstwo zapewniła jej melodyjna piosenka „Superhero”. Dwa lata temu z kolei triumfy święciła reprezentantka Polski Roksana Węgiel. Obie dziewczyny są dziś rozpoznawalnymi na polskiej scenie muzycznej wokalistkami.

W tym roku wydarzeniu na które czeka cały muzyczny świat, towarzyszyło hasło "Poruszmy świat". Pierwszy raz, za sprawą pandemii, formuła konkursu była inna - reprezentanci poszczególnych krajów, zamiast przyjechać do Polski na uroczysty wieczór, wystąpili na scenach w swoich państwach.

Naszą reprezentantką była Alicja Tracz. Dziesięciolatka spod Janowa Lubelskiego, znana m.in. z występu w "Szansie na sukces" zaśpiewała piosenkę "I'll Be Standing". Niestety nie powtórzyła sukcesów polskich wokalistek z poprzednich lat i finalnie zajęła 9. miejsce.

Ten wyjątkowy wieczór zakończyła się sukcesem reprezentantki Francji - Valentina śpiewając piosenkę "J'imagine" zapewniła swojemu krajowi zwycięstwo. To tam odbędzie się przyszłoroczna, już dziewiętnasta gala Eurowizji Junior.

Kolejne miejsca w finałowej piątce konkursu zajęli w tym roku reprezentanci Kazachstanu, Hiszpanii, Holandii i Białorusi.

Poszczególnych utworów Eurowizji Junior 2020 można posłuchać TUTAJ 

O!baby

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE

O!baby